Press "Enter" to skip to content

5. Bieg Firmowy czyli rozmienione 20 minut

Bieg Firmowy jest coroczną imprezą charytatywną organizowaną głównie przez duże korporacje, chcące zachęcić swoich pracowników do aktywności fizycznej. Z roku na rok zyskuje on coraz większe zainteresowanie. W tegorocznej edycji wystartowało ponad 6000 osób. Jest to bieg sztafetowy, z czego każda z drużyn składa się z 5 uczestników.
Każdy z biegaczy musi w jak najszybszym czasie pokonać 5-kilometrową pętle. Trasa biegu wiedzie głównie w okolicach Stadionu Olimpijskiego.

W tym roku i mi udało się wpisać na listę i mogłem reprezentować moją korporację w jednej ze sztafet. Już od samego początku wiedziałem, że nie mamy szans na walkę o zwycięstwo, lecz na chciałem potraktować mimo wszystko ten bieg bardzo indywidualnie, chciałem powalczyć o jak najlepszy wynik osobisty. Aby ułatwić sobie zadanie i uniknąć tłoku na starcie, zdecydowałem się pobiec na ostatniej zmianie. Wiedziałem, że wtedy biegacze mocno się rozciągną na całej pętli więc będę miał trochę luzu dla siebie. Po starcie biegu miałem jeszcze dużo czasu na rozgrzewkę, a także aby pokibicować innym zmagającym się z trasą biegu. Gdy zbliżał się mój czas ustawiłem się w strefie zmian, w umówionym miejscu i wypatrywałem kolegę od którego miałem przejąć pałeczkę. Gdy dostałem ją już do ręki, ruszyłem przed sobie. Nie popełniłem błędu z poprzedniego wyścigu. Nie ruszyłem ile sił w nogach, lecz postawiłem na spokojne rozpędzanie się. Pierwszy kilometr pokonałem poniżej 4 minut, a każdy kolejny był już tylko lepszy. Wraz z upływem czasu wyprzedałem kolejnych biegaczy i podczas całej pętli dałem się wyminąć tylko raz, więc ostateczną lokatę mojej sztafety na pewno znacząco poprawiłem :) Biegło mi się zadziwiająco lekko, co w znaczącym stopniu sprawiło że na mecie zjawiłem się po upływie 18:57. Oznaczało to, że nie tylko udało mi się złamać 20 minut, ale że zrobiłem to o ponad minutę!!! Indywidualnie udało mi się zająć miejsce 145/5763.

Myślę, że moje chłodne podejście i dobra dyspozycja pozwoliły mi na uzyskanie tak dobrego wyniku. Nie wiem czy w tym roku jeszcze uda mi się poprawić ten wynik, nie wiem nawet czy będę miał okazje próbować. Na razie pozostaje mi tylko się cieszyć, bo jest z czego!

5 Bieg Firmowy

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *