Press "Enter" to skip to content

IX Bieg Wokół Rancza czyli pierwszy puchar w domu

Po powrocie z majówkowego lenistwa i wypoczynku po maratonie, zdecydowałem się na spontaniczny udział IX Biegu Wokół Rancza. Odbywał się on w Nadolicach Wielkich, czyli zaraz obok Wrocławia, co w znaczącym stopniu sprawiło, że wybrałem się na ten bieg.

Początkowo miał on się odbywać na dystansie 8 km, lecz ze względu na ulewy i zalane pola, dystans skrócono do 5 km (jak się później okazało, Garmin wskazał 4.6 km). Na bieg wybrałem się wspólnie z Karoliną i Wojtkiem. Żadne z nas nie miało żadnego planu. Pojechaliśmy dla zabawy i tak też mieliśmy pobiec. Ja uznałem, że ruszę najmocniej jak tylko będę potrafił i zrobię sobie szybki trening przed Biegiem Firmowym, na którym będę chciał złamać 20 min (na 5 km). Do biegu zgłosiło się 80 osób, wiec impreza była kameralna. Ustawiliśmy się jak najbliżej pierwsze linii i sygnale do startu ruszyłem ile sił w nogach. Zdecydowanie dałem się porwać gorączce tłumu i pierwszy kilometr pokonałem za szybko, czyli 3:40 min/km. Później już było tylko gorzej. Tygodniowe grillowanie na pewno nie wpłynęło pozytywnie na moją samopoczucie biegowe. Na całe szczęście trasa była skrócona, bo gdyby nie to, to chyba bym tego biegu nie ukończył :) Następne kilometry mijały w tempie 4:01, 4:02, 4:09. Z utęsknieniem wypatrywałem mety i na szczęście doczekałem się jej szybciej niż to było planowane. Bieg ukończyłem w czasie 18:21 (średnia 3:59 min/km). Ostatecznie uzyskałem 15 miejsce i 5 w kategorii wiekowej. Mimo wszystko była to dobra zapowiedź planowanego ataku, a także kolejny raz przekonałem się że zbyt szybki początek biegu może negatywnie przełożyć się na dalszy jego przebieg.

Największe gratulacje należą się Karolinie, która w tym biegu zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym sposobem to ona jako pierwsza przyniosła do naszego domu puchar.

IX Bieg Wogół Rancza

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *